אומנות ההתמסרות מאת רפיק

כולם רוצים לדעת מה זה "טנטרה" כי כולם מחפשים עניין חדש בחיי המין. אותו מין שבנעורינו נראה היה כה מסקרן ומושך נראה ממרומי השנים כהבטחה לא ממומשת, כמו מסטיק שאם לועסים יותר מידי מאבד אתt_a32 הטעם. למה? למה סקס מבטיח יותר ממה שהוא מקיים? במאמר הבא רפיק מציג את טכניקת "אומנות ההתמסרות" שהפכה להיות dvd מודרך לזוגות

כולם רוצים לדעת מה זה "טנטרה" כי כולם מחפשים עניין חדש בחיי המין. אותו מין שבנעורינו נראה היה כה מסקרן ומושך נראה ממרומי השנים כהבטחה לא ממומשת, כמו מסטיק שאם לועסים יותר מידי  מאבד את הטעם.
למה? למה סקס מבטיח יותר ממה שהוא מקיים? הטנטרה מסבירה שהמיניות תקועה לנו בראש ולא מצליחה לרדת לגוף. הקטבים של המיניות – ראש ואגן בהרבה מקרים מדלגים על הבטן ועל הלב (ובאופן סימלי מדלגים על הרגשות והאינטואיציה) ומביאים למצב של מין טכני בלבד, פורקני, כובש אשר מנצל אחוזים בודדים מהפוטנציאל המיני של הגוף. פעם מין כזה היה רק נחלת הגברים בלבד, היום גם נשים למדו את השטות הזו. זה אולי נותן להן תחושה של חופש ועוצמה אבל זהו אינו מין גבוה. מבחינת היוגה הטנטרית מין של ראש ואגן הוא מין מגביל וסוגר שטוחן את עצמו בפנטזיות, בדימויים (לפעמים פורנוגרפים), בפחדים, בזיכרונות קשים, חרדות ביצוע… ולכן הוא מין מכווץ והאורגזמה שלו מביאה נפילה אנרגטית. מיניות טנטרית מנסה
1- להוציא את הראש מהעניינים, לעשות סקס בנו-מינד (בלי מחשבות), במדיטציה
2- להוציא את אברי המין מהמשחק. לשים פחות חשיבות על זיקפה כן או לא, חדירה, אורגזמה, אלא פשוט לתת לגוף, לנשימה, לאברים לנוע מעצמם. וזה לא קל.
זה לא קל כשמדובר בבן אדם אחד, וקשה כפליים שמדובר בשני אנשים שנמצאים בפוזיציה כל כך אינטימית. איך הם יצאו מהראש? איך עם יתעלו את הכוח המיני למעלה? איך הם יבטחו זה בזה כדי לממש את הפוטנציאל של המיניות?

כדי למצוא את החופש צריך לראות את הכלא. כדי להתחיל בריפוי קודם כל צריך להבין את הבעיה. כלומר מי שקורא את המילים האלה ולא מזהה את הבעיה לא יכול לתרגל "התמסרות" וגם לא צריך. הוא יכתוב למטה בטוקבקים – כל הטנטרה הזו זה חרטא, למה לסבך דבר כל כך טבעי.
אבל אם את/ אתה מזדהים עם מה שאני אומר כאן אז תמשיכו לקרוא. כי רק מתוך ההבנה יבוא הרצון לנקוט פעולה.

מהי הפעולה:
בסדנאות טנטרה אנחנו מושיבים גברים ונשים ביחד בתנוחת "שאקטי שיווה" ומלמדים אותם יוגה של נשימות. הם לא צריכים להיות זוג ולא צריכים להיות ערומים. רק הנכונות ללמוד את הטכניקה היא החשובה.
בד"כ המילה "יוגה" מרתיעה אנשים כי היא נתפסת כמשהו מאומץ ומפרך. אבל אין זה כך; הנשימות העמוקות מעוררות את התודעה, מכניסות יותר חמצן לגוף ומחוללות פתיחה של הלב. בד"כ אחרי חצי שעה של תרגול הזוג חש כאילו הם יושבים במרכזה של בועה אנרגטית בה אין איש ולא אישה אלא אחדות קוסמית מדהימה.

לאחרונה יצרתי DVD שנקרא "אומנות ההתמסרות" שבו מצולמים זוגות שמתרגלים את טכניקת הטנטרה יוגה הבסיסית. לכבוד הDVD ישבתי וניסחתי את עקרונות ההתמסרות, כלומר שלבים בדרך מהראש אל הלב. איך הופכים את המיניות ממיניות מוח-אגן למיניות לכלל גופנית:

דבר ראשון: שבו מחובקים.
תרגול הטכניקה הטנטרית דורשת שאף אחד לא יהיה למעלה ולא למטה (ובטח לא מאחורה…) כדי שתהיה תחושה של שוויון. חשבו על שלל הפוזות המיניות שיש וראו – תמיד לאחד יש יותר חופש תנועה, תמיד מישהו לא רואה כלום. במין רגיל לא פעם אנחנו עושים משהו לבן הזוג והוא מקבל. בטנטרה של ההתמסרות ושל פתיחת הלב אנחנו מבקשים ליצור מצב שבו אף אחד אינו בעמדה של פאסיביות או אקטיביות.
למרות כל זאת, בטכניקת הישיבה הזו יש יתרון קל לאישה. היא יותר למעלה. למה בחרו חכמי הטנטרה שהאישה תהיה למעלה? פשוט כי מישהו צריר להיות למעלה והגבר בד"כ כבד מידי. וחוץ מזה המיניות של האישה היא כה עשירה ופתוחה שקל מאד לסגור אותה וקשה יותר לעורר אותה ולכן הדרך היחידה לתת לאישה אפשרות לשחרר את מחסומיה (גברים תפנימו טוב) היא לתת לה תחושה של ביטחון. אישה צריכה אמון בגבר שלה אחרת היא לא תיפתח. אז תן לה לשבת עליך. זה יקל עליה לחוות את הסערה הטנטרית כאשר זו תגיע.

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים