על טנטרה, זוגיות ואהבה / מאת סוג'יי

כולנו מחפשים אהבה, הצורך לאהוב ולהיות נאהב. טבוע בשורש נשמתנו. ומלווה אותנו עוד מהרחם. למען האמת, גברים ונשים, בלי יוצא מהכלל, עסוקים במשך חלק ניכר מהיום (והלילה) בדרכים לממש את האהבה t_a30בחיינו או לפצות על חסרונה.

ביחד או לחוד?
זוגות מחפשים דרך לשמור ולעורר את האהבה והרומנטיקה, רווקים מחפשים מישהי שתתכרבל איתם לילה , המתכרבלות מקוות למצוא אהבה בבוקר, רווקות מחפשות חתן, חתנים רוצים חופש וחופשיים מבקשים להתמסר.
אז מה עדיף? מונוגמיה, פוליגמיה, להיות ביחד או לבד. סקס פרוע או מעודן? להחליף כל שבועיים או למצוא את הזיווג המושלם? האם יש כזה בכלל? או פשוט לפתור את עצמנו מכל הבלגאן הזה? להתנזר, לחיות על הר גבוה, רחוק מקולות ההמון הסואן .למדוט, להקשיב להמית המים ורחשי הלב הכמוסים?

אנו מוצאים את עצמנו מנסים למלא את החלל בדרכים רבות ומגוונות. החל מהתקפות אכילה (מי לא חוותה תשוקה בלתי נשלטת לשוקולד..), עשית כסף והשתעבדות לקריירה, ועד התמכרות לטלנובלות דביקות או סקס כפיתי. אולם, אף לא אחד מתחליפים אילו ממלא באמת את תפקיד האהבה בחיינו. במוקדם או במאוחר אנו למדים שאין תחליף לפתיחתו של הלב לאהבה.

סקס או אהבה?
ואם כבר מדברים על סקס, אז מה הקשר שלו לכל זה? כולנו חשים אינטואיטיבית את הקשר בין אהבה גופנית לאהבה של לב, ובכל זאת, נראה שאנו לא מצליחים לחבר את הקצוות הנסתרים.
השאלות הללו מלוות את ממין האנושי משחר ההיסטוריה, אך בעוד רוב הדתות והזרמים הרוחניים נמנעו מלעסוק במיניות ואף שללו אותה במקרים מסוימים. הטנטרה רואה במין מכשיר עוצמתי להתפתחות רוחנית, הגברת האהבה והזרמת נכונה של 'כוח החיים' בגופינו.

התרגול הטנטרי מציע דרכים מעשיות לחבר את הלב למין. לא מדובר רק בחוויה של "סקס אדיר", להיות רב אורגזמי ,או לחלופין לחוות אורגזמת עמק של חצי שעה. אילו הם רק חלק מן היתרונות הנלווים של תרגול טנטרי. מדובר בדרך חיים, חקירה רוחנית מעמיקה וייחודית . אשר בראש ובראשונה שואפת לחוסר דואליות וחזרה אל המקור- לא עוד פיצול בין גוף לנפש, סקס ואהבה, טוב ורע.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים